אודות דודו דיין

דודו דיין – מרצה, סופר, עיתונאי.

דודו דיין הרצאות וסיפורים בנושא היסטוריה, אצ"ל, לח"י ופלמ"ח

דודו דיין כעיתונאי בגלי צהל עם ראש הממשלה לוי אשכול

החיבור שלי עם הארץ נופיה וההיסטוריה שלה התחיל כנער וחייל בגדנ"ע. אז ערכתי יחד עם חברי הקרובים מסעות-רגל רבים לאורכה ולרוחבה של הארץ ובכללם גם מסע-אופניים ממטולה לאילת; באופניים מפסגת הר מירון לים המלח; וגם מסע רגלי מאילת למטולה.

במשך עשרות שנות עבודתי כעיתונאי ליוויתי את התפתחות המדינה ככתב וגם כעורך ב"במחנה גדנע" וב"במחנה"; ככתב, עורך תוכניות ומגישן בגלי צה"ל. בתקופה זו כתבתי ספרים אחדים, גם בנושאי צבא ובטחון. (לרשימת ספרים) לקראת שנת ה-40 למדינת-ישראל, ערכתי תחקיר מעמיק והגשתי את סדרת התוכניות 'עושים מדינה', שכללה 108 פרקים ששודרו במשך שנתיים.

הסדרה ליוותה, בקולות העושים, את הדרך למדינה. סדרה זו זיכתה אותי ב"פרס סוקולוב לתקשורת אלקטרונית" (1993). היא עסקה בתאור כרונולוגי במתכונת 'השבוע לפני' והפתיעה במספר הגילויים שעשו כותרות. מבחר מהעדויות המרתקות פורסם בספר 'עושים מדינה' שיצא לאור בהוצאת משרד הביטחון.

מי שמטייל ומכיר את הארץ, יודע שמתחת לכל אבן יש סיפור. את התשוקה הזו לספר שילבתי בין השנים במאות פינות יומיות, קלילות וקליטות, ששודרו בגלגל"ץ תחת הכותרת 'מתחת לאף' 'והמלצה שלי'. בעקבותיהן יצא הספר 'מה כבר 2000 ?! 88 סיפורי דרך מחוייכים' שיצא לאור בהוצאת "צופית", המתמחה בתחום זה, המשמֵר סיפורים מפתיעים ולא מוכרים.

דודו דיין הרצאות ציונות וארץ ישראל לתלמידי בתי ספר

דודו דיין עונה למאזין צעיר בהרצאה בנושא ציונות בבית ספר בראשון לציון

אוהבי הארץ וסיפוריה המלווים אותנו, יכולים לקרוא על כך במדורי הקבוע בירחון "טבע הדברים". הידע שהצטבר במרוצת השנים בא לביטוי גם ב-92 הרצאות שונות שאני משמיע בפני אלפי תלמידים צעירים ומבוגרים ובפני בני הגיל השלישי. במידת הצורך, אשמח להפנות לרשימה ארוכה של ממליצים.

אשמח לענות לשאלות בנושאי ההרצאות והתאמתן לקהלכם ולתאם או המועד.

אל תהססו, צרו קשר.

03-504-8-654

דודו דיין