הרצאה בהיסטוריה אקטואלית: עושים גבול

הרצאה על גבולות המדינה

הרצאה על מפת החלוקה וגבולות ישראלההרצאה מלווה במצגת דיגיטלית צבעונית ומעשירה. היא אורכת בין 60 ל-90 דקות ומוגשת בשתי גרסאות: למבוגרים ולתלמידים. שימו לב: למעוניינים בכניסה לעומק הדברים, ההרצאה הופכת לשלוש הרצאות עוקבות.

 חישבו על זה: יושבים שניים-שלושה מומחים (סייקס ופיקו) ומסמנים קווים על מפות ובכך לא רק עושים גבול למדינות וכביכול עושים סדר, אלא אף הורסים את חייהם של מיליוני אנשים. את התוצאות לכך אנו רואים כיום באביב הערבי, והמהפכות בלוב, תוניסיה מצרים וסוריה.

איך נקבעו גבולות המדינה

 "עושים גבול" היא הרצאה חשובה הנוגעת לחיינו ולעתידנו הרבה מעבר למה שחושבים בדרך כלל.

היא לא רק עושה סדר במונחים הבאים:  גבולות  67', קווי 49', מפת 48', חלוקת האו"ם – אלא ממחישה את השיקולים והאינטרסים של מסמני הגבולות.

יש סוגים שונים של גבולות המכתיבים הֵסדרים מיוחדים והנה לנו הזדמנות פז להבין חשיבותן של הקפדה וזהירות כאשר מדברים שלום או חותמים שלום.

לסיכום:

הרצאה מרתקת שתגרום לשומעים לחשוב עליה הרבה אחרי שההרצאה מסתיימת. מתאימה לבני נוער המקבלים את רוב המידע מהתקשורת, יוטיוב, פייסבוק ורשתות חברתיות. ההרצאה מתאימה לצעירים לפני צבא, שיוצאים לשמור על הגבולות. מתגייסים ובני נוער שואלים בהרצאה זו  שאלותרבות, כיוון שחלק מהעובדות  נגלה להם כאן לראשונה.

קהל בוגר ישמח לאתגר ההיסטורי בהבנת תהליכים להם היה שותף כאזרח המדינה. המלחמות, ההסכמים, הקווים האדומים והירוקים שלפיהם אנו חיים כאן היום. מהו הקו הירוק? הקו הסגול? מהו שטח ישראל וכיצד הוא נקבע?

צרו קשר עם דודו, קבעו מועד מתאים להרצאה זו. התקשרו לטלפון 03.5048654 עוד היום.

 

 

פורסם בקטגוריה היסטוריה אקטואלית, יום העצמאות, ציונות, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.