הרצאה מעוררת מחשבה: האם אנחנו עם בחירה

הרצאה מעוררת מחשבה: האם אנחנו עם בחירה

הרצאה זו היא הזדמנות פז להתמודד עם הגדרה בעייתית-עד-מביכה. היא מוגשת בליווי מצגת דיגיטלית מרהיבה ומעשירה ונמשכת בין שעה לשעה וחצי. היא מיועדת לתלמידים ולמבוגרים.

השאלה: האם אנו גאים להיות העם היהודי?

הרצאה ציונית למתגייסים וחייליםמסתכלים סביב ולא תמיד גאים במה שרואים, במה שקורה. אומרים עלינו שאנו 'עם בחירה' וזה המקום לשאול: האומנם? יש שטוענים שאנחנו עם בכי רע. האם אנחנו 'אור לגויים' או ככל הגויים? מאחר שרבים מאוד, גם בתוכנו, מטילים ספק אם אנחנו עם; רואים בנו עדה דתית ולא יותר – אז מה אנחנו? בכך עוסקת ההרצאה: בוחנת אם אנחנו עם, על-פי ההגדרות המקובלות. אם אכן אנחנו עם, האומנם: עם בחירה?

מה מייחד ומה מאחד את העם היהודי

ניתוח ההגדרות והדוגמאות הנלוות, ככל שהתוצאה מביכה אי אפשר להתחמק מהמסקנה שאנחנו אכן עם, וכי יש בנו משהו לא מוסבר העושה אותנו אחרים.

ההרצאה היא דיון מפתיע ולמרבה המזל, למרות הכרוניקה, גם מחמיא. לאחר ההרצאה איש אינו נשאר אדיש. מרתק, מעורר ומפתיע.

ההרצאה מרתקת בני נוער בתיכון, צעירים לפני גיוס, חיילים שלא יודעים איך להתמודד עם השאלה של הזהות היהודית שלהם. ההרצאה מתאימה במיוחד לבני נוער בהכנה למסעות לפולין. המציאות מצדיקה את העיסוק בהגדרתנו כעם, במציאת המכנה המשותף שלנו ובהבנה למה העולם מתייחס אלינו כפי שהוא מתייחס.

התקשרו לטלפון 03.50-48-654 ותאמו תאריך פנוי.

פורסם בקטגוריה היסטוריה אקטואלית, יום העצמאות, יום ירושלים, ציונות, שואה וגבורה, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.